Iwona Laszok

Absolwentka wydziału chemii UMK w Toruniu. Zodiakalny Koziorożec.  Lubi podróże,  dobrą lekturę, wnętrzarstwo, obcowanie z przyrodą, eksperymenty w kuchni i w szkole na lekcjach chemii.

Z zamiłowania zbieraczka ziół i wszelakich „ darów przyrody”.

Moje motto:” Tylko ambitny cel ma sens i przynosi satysfakcję.”

Aneta Nowak-Tymińska

Aneta Nowak-Tymińska – nauczyciel w  szkołach: podstawowych i ponadpodstawowych. Pomysłodawczyni i autorka projektów edukacyjnych dla pomorskiej młodzieży o tematyce społeczno-obywatelskiej. Współautorka innowacyjnego programu nauczania z zakresu wiedzy o społeczeństwie w Akademii Dobrej Edukacji. Od kilku lat wykładowca akademicki i współautor studiów podyplomowych dla nauczycieli w Gdańsku. Ekspert Ośrodka Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych w zakresie warsztatów merytorycznych dla nauczycieli Koordynator sieci nauczycieli edukacji regionalnej i europejskiej w województwie pomorskim. Prywatnie wielbicielka dobrych kryminałów i miłośniczka gór. Mama Piotra.

Sławomir Niecko

Doktor nauk rolniczych, profesor nadzwyczajny, absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie. Menedżer oświaty, nauczyciel akademicki z dużym doświadczeniem pracy w administracji samorządowej (wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdańska II kadencji, delegat do Sejmiku Województwa Gdańskiego) i rządowej (dyrektor w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim). Ukończył studia podyplomowe m.in. w zakresie prawno-menedżerskim i zarządzania firmą w kryzysie, dyplom dla kandydatów na członków Rad Nadzorczych. Ma duże doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Wiceprzewodniczący Klastra Logistyczno Transportowego Północ - Południe.

Teresa Zaforymska

Jestem nauczycielem dyplomowanym z dużym doświadczeniem zawodowym. Uczę języka polskiego w różnego typu szkołach, poczynając od szkoły podstawowej i gimnazjum, a kończąc na szkole ponadgimnazjalnej.
Od wielu lat pełnię funkcję egzaminatora z zakresu przedmiotów humanistycznych w gimnazjum oraz egzaminatora egzaminu maturalnego z języka polskiego. Jednocześnie jestem wpisana przez MEN na listę ekspertów
komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych.
Jestem współautorką innowacji pedagogicznej w klasie dwujęzycznej w gimnazjum. Nauczanie i wychowywanie młodego pokolenia w dzisiejszych czasach stawia przed nauczycielem coraz wyższe wymagania i jest nie lada wyzwaniem. Lubię swoją pracę, chociaż jest ona trudna i odpowiedzialna, a przez społeczeństwo niedoceniana. Jeśli chodzi o prywatną sferę życia, to mam dwoje dorosłych dzieci, męża. Lubię podróże, przyrodę i potyczki z genealogią, a przede wszystkim wypoczynek nad Bałtykiem.

Tomasz Bojar-Fijałkowski

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, mgr zarządzania (2005), mgr prawa (2006), dr hab. prawa (2011). Od 2005 roku nauczyciel akademicki m.in. na Uniwersytecie Kaziemierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie w Białymstoku, na Wydziale Prawa w Londynie Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Redaktor 5 monografii, autor ponad 70 prac naukowych, uczestnik ponad 120 konferencji i sympozjów. Doświadczony urzędnik administracji publicznej i manager komunalnych spółek prawa handlowego. W prywatnym czasie kolekcjonuje krawaty.

Lucyna Szczukowska

Ukończyłam filologię rosyjską na Uniwersytecie Gdańskim oraz trzy studia podyplomowe, z zakresu metodyki nauczania języka rosyjskiego i zarządzania, na UG i na Politechnice Gdańskiej. W 2001 r. uzyskałam awans na stopień nauczyciela dyplomowanego. Doświadczenie zawodowe zdobyłam w różnego typu szkołach, 19 lat pracowałam również na Uniwersytecie Gdańskim jako nauczyciel akademicki, starszy wykładowca.
Cenię przyjaźń i lojalność.
Lubię dobry film, bogaty repertuar Teatru Muzycznego w Gdyni, koncerty Michała Bajora, wschody i zachody słońca nad Bałtykiem, pyszne jedzonko. Nie sposób wymienić wszystkiego.

Jarosław Szczukowski

Gdańszczanin, absolwent zarządzania oraz politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Gdańskim, a także Polish-American Summer School in Economics – University of Massachusetts at Amherst (USA) i Akademia Ekonomiczna w Poznaniu. Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych z zakresu marketingu, finansów oraz studiów międzynarodowych i regionalnych, organizator kilkunastu konferencji i projektów międzynarodowych w Regionie Morza Bałtyckiego, były przewodniczący Komisji Współpracy Międzyregionalnej i Zagranicznej Sejmiku Województwa Pomorskiego. Nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.
Interesuję się sportem, lubię grać w brydża, podróżować, słuchać muzyki, oglądać thrillery. Specjalizuję się w polityce międzynarodowej, integracji europejskiej i współpracy bałtyckiej, zwłaszcza w obszarze gospodarki, edukacji i rynku pracy.

Nasi nauczyciele

mgr Hanna Bembenek-Cisak – język polski

mgr Maria Alina Besman – język rosyjski

dr hab. Tomasz Bojar-Fijałkowski – prawo cywilne, prawo administracyjne, przedmioty zawodowe